60-letnia matka czyli o wrażliwości dziennikarzy

Z ogromną ciekawością czekałam na pierwszy wywiad 60-letniej matki bliźniaków, która jest gwiazdą naszych mediów ostatnich dni. I, niestety, po obejrzeniu materiału w „Dzień Dobry wakacje” poczułam się zawiedziona. Nie padło żadne z ważnych pytań, w tym o ojca dzieci. A przecież matka tylko w 50 procentach jest odpowiedzialna za utrzymanie dziecka, reszta to obowiązek ojca. Milczenie matki w tej kwestii można tłumaczyć tylko w jeden sposób: ojciec prawdopodobnie jest anonimowy i pochodzi z banku nasienia. Oto dlaczego nie należy się, moim zdaniem, bawić w Pana Boga i powoływać na świat dzieci, nie mających już na starcie jednego z rodziców. Potem pozostaje już tylko wyciąganie ręki do państwa, a więc nas wszystkich. Myślałam, że aktorka jako warunek swojego przyjścia do TVN postawiła właśnie brak pytań o ojca i metodę poczęcia. Ale, okazuje się, że nie. – Pani Barbara Sienkiewicz nie stawiała żadnych warunków wstępnych. Wybrała TVN, bo ujęła ją jedna z wcześniejszych wypowiedzi Bartka Węglarczyka na jej temat – zdradza mi Kinga Rusin. Dlaczego zatem dziennikarka nie spytała swojego gościa o tak ważne kwestie? – Jakim trzeba być człowiekiem, by pytać o tak intymne sprawy? Ja pracuję w telewizji śniadaniowej i nie jest moim celem rozjechać mojego gościa, poniżać go, czy oceniać – uważa Kinga Rusin. A co na to konkurencja? – Ja bym zadała pytanie o ojca dziecka. Nie pytałabym, oczywiście, o personalia, ale ogólnie, choćby o to, dlaczego nie może on łożyć na dzieci – uważa z kolei Anna Popek, dziennikarka „Pytania na śniadanie”.  A jakie jest Wasze zdanie? Gdzie jest granica dziennikarskiej wrażliwości w zadawaniu pytań? Moim zdaniem nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jednak jestem pewna, że w przypadku, gdy ktoś domaga się pomocy ze strony państwa, a więc nas wszystkich, ta granica przesuwa się. A już zwłaszcza wtedy, gdy łamie się prawa dziecka do posiadania ojca.  W tym całym nieszczęściu dobrze chociaż, że uchwalona ustawa o in vitro nie przewiduje tej usługi dla kobiet samotnych.

The following two tabs change content below.

Iwona Aleksandrowska

Czas mija. Każdego dnia jesteśmy coraz młodsi i coraz piękniejsi.

Ostatnie wpisy Iwona Aleksandrowska (zobacz wszystkie)

One thought on “60-letnia matka czyli o wrażliwości dziennikarzy

  1. jestem redaktorką portalu Perepele i jesteśmy zainteresowani publikowaniem Pani treści z bloga na naszym portalu, dajemy możliwość zarabiania. Jeżeli jest Pani zainteresowana proszę o kontakt ze mną.

    Pozdrawiam
    Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>